رپورتاژ

دستگاه‌ها و استانداردهای مورد نیاز برای پخت گچ

ابعاد کوره، نحوه شبکه بندی، میزان درجه حرارت شعله ی مشعل و ظرفیت هر کوره در هر واحد تولیدی متفاوت بوده و بستگی به شرایط منطقه ای معدن گچ و نوع کوره دارد.

دم پخت

در اکثر کارخانجات، پس از مرحله ی پخت و قبل از مرحله ی آسیاب گچ پخته شده، یک سیلوی دم پخت وجود دارد که درآن گچ پخته شده به تدریج سرد می گردد و باعث می شود عمل آسیاب روی گچ های پخته شده برای دیوار پیش ساخته گچی راحت تر انجام گیرد. سقف این سیلو مجهز به تعدادی دریچه می باشد که بخار آب حاصل از گچ های پخته شده، از این دریچه ها خارج می گردند.

مزایای استفاده از سیلوی دم پخت در کارخانه

۱ – سردشدن گچ : گچ پخته شده  پس از کوره دارای حرارت بالا می باشد. استفاده از سیلوی دم پخت این مزیت را دراد که این گچ با حرارت بالا، به یکباره داخل آسیاب نمی گردد. در نتیجه رنگ گچ تولیدی سفیدتر و در قیمت دیوارهای گچی ضد آب نیز به عنوان دیوار های ضد آب استفاده می شود.

۲- کاهش استهلاک آسیاب و سرند : وجود سیلوی دم پخت باعث می شود استهلاک آسیاب و سرند کاهش یابد زیرا اگر گچ پخته شده پس از کوره مستقیماً وارد آسیاب گردد، به مرور این حرارت زیاد باعث استهلاک دستگاه آسیاب می شود و توری سرند پس از آسیاب نیز به مرور نازک و چشمه های آن بازتر می شود. در نتیجه استهلاک آسیاب و سرند افزایش می یابد و در نهایت درصد باقیمانده روی الک گچ تولیدی که اصطلاحاً آن را زبره می نامند، افزایش می یابد.

۳- کنترل تولید و کیفیت گچ : در کارخانجات بدون سیلوی دم پخت، هر گاه یکی از دستگاه های بعد از کوره خراب گردد، سریعاً بار کوره ها قطع شده و سنگ گچ های موجود درون کوره به خوبی پخت نمی گردد. در نتیجه کیفیت و قیمت دیوار پیش ساخته گچی محصول کاهش می یابد. اما اگر سیلوی دم پخت وجود داشته باشد، میتوان با توجه به زمان مورد نیاز برای ترمیم دستگاه خراب شده، مقدار تولید را تنظیم و در سیلوی مورد نظر انباشته کرد. در نتیجه سرعت تولید محصول و کیفیت آن کاهش نمی یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 50 = 58

همچنین ببینید

بستن
بستن